Czy leczenie zębów pod narkozą to dobry wybór?
Trudno znaleźć kogoś, kto nie obawia się wizyty u stomatologa. Większości z nas pobyt na fotelu dentystycznym kojarzy się przynajmniej z dużym dyskomfortem i strachem, który paraliżuje na kilka dni przed planowaną wizytą. Sposobem na to, aby u dentysty pojawiać się bez niepotrzebnego lęku jest leczenie zębów pod narkozą. Okazuje się, że jest to rozwiązanie bezpieczne, które dzisiaj oferuje coraz więcej klinik i gabinetów dentystycznych. Co warto wiedzieć na temat leczenia zębów z zastosowaniem narkozy?
Jakie są zalety leczenia zębów z zastosowaniem narkozy?
Decydując się na leczenie stomatologiczne pod narkozą, można zapomnieć o panicznym strachu przed dentystą. Podczas całego zabiegu pacjent jest bowiem uśpiony, co oznacza, że nie musi obawiać się nawet najmniejszego bólu. Jest to niezwykle korzystne również dla stomatologa, który może spokojnie wykonywać swoją pracę, nie przerywając jej za każdym razem, kiedy pacjent zasygnalizuje, że coś jest nie tak. Taka forma leczenia szczególnie dobrze sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy zabieg jest ciężki i w związku z tym może trwać naprawdę długo. Taki w tradycyjnym znieczuleniu mógłby być dla pacjenta zbyt męczący. Leczenie w znieczuleniu ogólnym polecane jest także w przypadku dzieci, które bardzo często reagują silnym lękiem na sam widok fotela dentystycznego. Narkoza pozwala na bezpieczne i pozbawione zbędnego stresu leczenie zębów, które również u najmłodszych nigdy nie powinno być lekceważone.
Leczenie zębów pod narkozą – gdzie może być wykonane?
Decydując się na leczenie stomatologiczne pod narkozą, należy pamiętać, że wykonywane jest ono wyłącznie w placówkach wyposażonych w odpowiedni sprzęt i zatrudniających lekarzy z najwyższymi kwalifikacjami. Niezbędny jest przede wszystkim lekarz anestezjolog, który nie tylko kwalifikuje pacjenta do narkozy, ale również dobiera odpowiednie znieczulenie i czuwa, aby w trakcie zabiegu pacjent był bezpieczny i pozostawał uśpiony. Obecnie zastosowanie narkozy w leczeniu stomatologicznym jest coraz powszechniejsze.