osteopata dziecięcy

Czy warto udać się z dzieckiem do osteopaty?

Musimy być świadomi tego, że niestety czasami zdarza się sytuacja, w której nasze dziecko urodzi się z pewnymi problemami. Oczywiście nie będą one widoczne od razu, a ujawnią się dopiero po pewnym czasie od porodu. Wcale nie musi być to nic poważnego, jednak jeśli cokolwiek nas niepokoi to zdecydowanie lepiej będzie skonsultować nasze obawy ze specjalistą.

Czym zajmuje się osteopata dziecięcy?

Sporym problemem może być wybranie odpowiedniego specjalisty, a jak się okazuje osteopata dziecięcy jest w stanie pomóc w bardzo wielu kwestiach. Warto wiedzieć o tym, iż już podczas porodu powstaje bardzo wiele napięć i mogą one ujawnić się dopiero po kilku latach podczas rozwoju naszej pociechy. Jeśli udamy się do wcześniej wspomnianego specjalisty to pomoże on rozwijać się naszemu dziecku w sposób prawidłowy. Gdy zastanawiamy się czy takie wizyty są konieczne to oczywiście decyzja zawsze leży po stronie rodziców, ale zostawiając dziecko w nieprawidłowych wzorcach rozwojowych niestety spowoduje się, że będzie miało ono prawdopodobnie jakieś dolegliwości bólowe lub zdrowotne. Zatem jak najbardziej opłaca się wydać trochę pieniędzy na kilka wizyt, aby przynajmniej sprawdzić czy rozwój ten jest w pełni prawidłowy.

Jak może wyglądać taka wizyta?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że jej charakter zawsze dostosowywany jest indywidualnie do pacjenta. W przypadku niemowląt zazwyczaj zaczyna się od uwalniania wszystkich powstałych napięć. Wtedy bardzo często dzieci płaczą, jednak nie jest to reakcja na ból i rodzice nie muszą się o nic bać, bo ich dziecku nie dzieje się żadna krzywda. Z kolei ze starszymi dziećmi niezwykle ważna jest rozmowa i dobry kontakt, bo tylko w taki sposób dowie się co tak naprawdę się dzieje. Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że taka wizyta najczęściej dotyczy całego ciała, a nie tylko np. nóg czy bioder. Tak naprawdę nie da się raczej przewidzieć czym konkretnie zajmie się specjalista u naszego dziecka.