Pediatra niesympatyczny- byle skuteczny

Pediatra- z definicji życia i zdrowia to najważniejszy lekarz nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców, czyli podwójna odpowiedzialność. Od jego decyzji i właściwie postawionej diagnozy zależy wczesne wykrycie groźnej choroby lub wyleczenie niegroźnej bez niepotrzebnych komplikacji i aplikowania zbędnych leków.

Dobry lekarz pediatra musi łączyć w sobie cechy dobrego specjalisty, dziecięcego psychologa i po prostu mieć podejście do dzieci. Najgorsze, co może spotkać małego pacjenta to niesympatyczny, znudzony gbur przepisujący jak leci antybiotyki- takie traumatyczne spotkania mogą odbijać się na dziecku (i rodzicach) jeszcze wiele lat. Jednak co w przypadku, jeśli niesympatyczny pediatra jest naprawdę dobrym lekarzem?

Lekarz to też człowiek- może mieć lepszy lub gorszy dzień, kiedy bywa mniej sympatyczny dla swoich małych pacjentów. Może być niemiły z natury, mieć gorszy okres w życiu czy w pracy. Może też zwyczajnie nie mieć podejścia do dzieci. Ale jeśli jest dobrym specjalistą stawiającym trafne diagnozy i potrafi właściwie zadbać o zdrowie małego pacjenta, warto się do niego wybrać. Pod maską antypatii kryje się bowiem troskliwy, spełniający się w pracy lekarz, który nie da skrzywdzić naszego dziecka.