Zawsze widoczna droga!

Jeżdżenie autem w bezpieczny sposób wcale nie musi być niczym skomplikowanym – szczególnie, gdy trudności dotyczące prowadzenia samochodu dotyczą naszego wzroku. W pewnym wieku nasz wzrok ulega bardzo szybkiemu meczeniu się i tym samym może być narażony na generowanie gorszej wizji. Jest to szczególnie niebezpieczne przy prowadzeniu samochodu. Aby przejechać każdy kilometr bezpiecznie, niektórym kierowcom zaleca się specjalne okulary do jazdy samochodem. Na czym polega zasada ich działania

Okulary do jazdy samochodem – w czym pomagają?

W trakcie jazdy samochodem każdy z nas musi wielokrotnie zmieniać obiekt oglądany przez nasze okulary. Przez pewna część czasu patrzymy na drogę, rzucając jednocześnie okiem np. na zegary, patrząc w lusterka lub też ogniskując swój wzrok np. na radiu lub innych elementach naszej deski rozdzielczej. Generuje to ogromną pracę mięśni rzęskowych oraz soczewki. Obie te struktury mogą się męczyć, co powoduje silniejsze łzawienie, pieczenie oczu oraz pojawianie się gorszego widzenia – szczególnie w trakcie nocy. Dobre okulary do jazdy samochodem są w stanie jednak skutecznie ograniczać niekorzystne zjawiska i niwelować towarzyszący nam dyskomfort.

Co oferują tego rodzaju soczewki

Dla kierujących z wadą wzroku – hipermetropią, czyli dalekowzrocznością rekomenduje się takie rozwiązania, jak specjalne szkła progresywne, które dodatkowo wyposażone są w specjalne powłoki przeciw refleksyjne i polaryzacyjne. Poprawiają one nie tylko ostrość widzenia, ale i niwelują wiele niekorzystnych zjawisk optycznych, które związane mogą być z prowadzeniem w ciemności lub też np. niskooperującym wiosennym lub zimowym słońcu.