Idealne okulary do pracy przy komputerze – jakie powinny być?

Uwzględniając specyficzne warunki, które towarzyszą pracy przy komputerze należy zawsze wybrać optymalne okulary do pracy przy komputerze. Rodzajów takich okularów może być bardzo wiele, jednakowoż wybór powinien być znacząco ułatwiony, gdy z pomocą przyjdzie wykwalifikowany pracownik centrum optycznego, który dokładnie pomoże dobrać soczewki oraz szkła okularowe.

Co powinny mieć okulary do pracy przy komputerze?

Wszystkie rodzaje okularów powinny być na pewno dobrze zoptymalizowane pod kątem wady wzroku, która występuje u danej osoby. Trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że wybór najłatwiej jest zrealizować drogą sięgnięcia po np. poradę okulistyczna. W zależności od rodzaju występującej wady zostaną nam przepisane określone typy soczewek- n albo soczewki skupiające lub też na przykład soczewki rozpraszające.
W trakcie konsultacji z optykiem trzeba wskazać na to, iż chcemy aby okulary się nadawały dobrze do pracy przy komputerze. W takiej konkretnej sytuacji dobrze jest zdecydować się np. na różnego rodzaju powłoki. Szczególnie przy pracy komputerowej polecane są okulary antyrefleksyjne, które ograniczają odbijanie się światła od matrycy i podnoszą istotnie ostrość widzenia. Można także zastosować inne rodzaje powłok, np. powłoki anty AR, które ograniczają ekspozycje na promieniowanie gamma pochodzące z katod kineskopowych ekranów.

Co jeszcze dla osoby siedzącej przy komputerze?

Warto również zwrócić uwagę na tzw. ekspozycję na promieniowanie elektromagnetyczne. Istnieją specjalne powłoki, które istotnie ograniczają oddziaływanie tego promieniowania. Znajdziesz je na https://www.seikovision.com/pl/