Problemy z oskrzelami?

Zapalenie oskrzeli to bardzo ciężka choroba, która może rozwinąć się nawet ze zwykłej grypy. Bez odpowiedniej terapii szybko może przekształcić się w jeszcze niebezpieczniejsze formy, jak na przykład zapalenie płuc. Nieleczona, może pozostawić trwałe uszkodzenia zdrowia i doprowadzić do licznych powikłań, które czasem mogą nawet grozić zgonem.

Nie bagatelizuj problemu

Nie można zwlekać – w razie jakichkolwiek problemów należy natychmiastowo skierować się do lekarza i zdiagnozować swój problem. Jeśli faktycznie jest to zapalenie oskrzeli, to trzeba dobrać do niego właściwe lekarstwa. Najczęściej polecany jest fluimucil, który skutecznie łagodzi objawy. Środek ten jest substancją chemiczną o nazwie acetylocysteina i znany jest ze swoich właściwości, które ograniczają powstawanie śluzu.

Inne zastosowania cudownego preparatu

Jak można się spodziewać, lek ten jest używany nie tylko przy zapaleniu oskrzeli, ale także innych, licznych dolegliwościach. Jest to powszechne antidotum na zatrucie paracetamolem, ponieważ neutralizuje jego toksyczne właściwości i ochrania przed jego działaniem wątrobę. Fluimucil jest stosowany także w terapii osób urodzonych z mukowiscydozą, gdyż jest to jeden z najefektywniejszych sposobów pozbywania się nadmiaru śluzu. Rozcieńcza on tą gęstą substancję, rozrywając wiązania polipeptydów, ułatwiając przy tym jej szybkie wydalenie z układu oddechowego. Nie posiada on poważnych skutków ubocznych, być może poza nieprzyjemnym smakiem, lecz, tak jak w przypadku każdego lekarstwa, należy go dawkować z ostrożnością.