Rozwiązanie dla osób z dwiema wadami wzroku

Do gabinetów okulistycznych bardzo często trafiają pacjenci po czterdziestym roku życia, u których pojawia się problem z widzeniem z bliska. Najczęściej mają trudności z czytaniem i orientują się, że zaczyna rozwijać się wada wzroku. Niekiedy tacy pacjenci borykają się również z krótkowzrocznością i na co dzień korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. W takiej sytuacji, konieczne staje się wsparcie oka i korygowanie obu wad. Najlepszym rozwiązaniem są szkła progresywne, dzięki którym można z powodzeniem widzieć zarówno z odległości, jak i z bliska. To wspaniała alternatywa dla progresywnych soczewek okularowych.

Wiele osób przyznaje, że okulary nie są dla nich najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, sprawdzają się one w warunkach domowych, jednak w pracy, podczas jazdy samochodem lub uprawiania sportu wolą korzystać z soczewek kontaktowych, ponieważ jest to znacznie bardziej wygodne. Dla takich osób zaprojektowano właśnie szkła progresywne, które idealnie przylegają do oka i umożliwiają widzenie z bliska, jak i z dużej odległości. Można w nich z powodzeniem połączyć obie wady wzroku i dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Obecnie na rynku pojawiły się już szkła progresywne jednodniowe, które są najchętniej polecane przez lekarzy okulistów. Są one bowiem najcieńsze i dzięki temu, najmniej wysuszają oko i je podrażniają. Poza tym, oko oddycha i można zachować pełną higienę. Oczywiście, można zdecydować się również na inne rodzaje szkieł, które nosi się nieco dłużej.

Sprawdź sam na: https://www.hoyavision.com/pl/