Jak wybrać najlepszą szkołę rodzenia?

Szkoła rodzenia dla kobiet, które rodzą po raz pierwszy to coś zupełnie normalnego. Nie ma się co wstydzić, każdy, kto robi cokolwiek po raz pierwszy potrzebuje wskazówek i porad osób bardziej doświadczonych.

Szkoła rodzenia – jak sprawdzić czy warto?

To, co przede wszystkim może nas interesować w temacie budowania doświadczeń okołoporodowych to jakość szkolenia i jego koszt. Jeśli chodzi o tę drugą kwestię, w przypadku stałego zameldowania, mamy zwykle możliwość wyboru szkolenia organizowanego prze dzielnicę lub gminę za darmo – wystarczy złożyć wniosek. Jeśli zaś chodzi o jakość wykładów i ćwiczeń – najlepszą formą sprawdzenia jest umiejętne pozyskanie informacji z sieci. Kobiety często i chętnie dzielą się doświadczeniami zawiązanymi z udziałem w zajęciach i wspomnieniami z zajęć typu szkoła rodzenia. Warto te opinie przestudiować zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Czym powinna się charakteryzować dobra szkoła rodzenia?

Ofert szkół rodzenia jest mnóstwo, a wybór konkretnej powinien opierać się głównie o harmonogram i ofertę zajęć. By móc ocenić ofertę, jaką szkoła rodzenia ma do zaproponowania, trzeba wyliczyć swoje bolączki i oczekiwania. Czego chcę się nauczyć? O co chciałabym zapytać? Jakiego rodzaju porady mnie interesują? – po odpowiedzi na tego typu pytania, będziemy wiedzieć czy zakres zajęć danej szkoły jest dla nas czy niekoniecznie. W niektórych szkołach rodzenia praktykuje się zajęcia nieco luźniejsze, na które zapraszane są młode mamy. I one właśnie opowiadają o opiece poporodowej, porodzie, problemach i bolączkach. Warto brać takie elementy pod uwagę.