Stosowanie aparatu na bezdech a ciężkie choroby

Aparat CPAP może zapobiegać lub odwracać poważne konsekwencje obturacyjnego bezdechu sennego. Może pomóc chronić Cię przed poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, o których szerzej powiemy w tym artykule.

Zastosowanie aparatu na bezdech a choroby serca

Lecząc bezdech senny, możesz zmniejszyć ryzyko chorób serca. Bezdech senny jest związany z różnymi problemami z sercem, ponieważ powoduje, że przestajesz oddychać wiele razy każdej nocy. Te przerwy w oddychaniu powodują zmiany ciśnienia krwi i mogą obniżać poziom tlenu we krwi. Stwarza to ogromne obciążenie dla Twojego serca, którym może zapobiegać właśnie aparat na bezdech. To ważne, bowiem osoby z nieleczonym bezdechem sennym mają wyższy wskaźnik zgonów z powodu chorób serca niż osoby bez bezdechu sennego lub z leczonym bezdechem sennym. Korzystanie z terapii z udziałem CPAP przez dłuższy czas może uchronić Cię przed problemami z sercem i zmniejszyć szanse na przedwczesny zgon. Te problemy z sercem to np: zastoinowa niewydolność serca, choroba wieńcowa, nieregularne bicie serca.

Zastosowanie aparatu na bezdech a udar mózgu

Jeśli cierpisz na bezdech senny, konsekwentne stosowanie aparatu CPAP może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu, jednej z głównych przyczyn śmierci i długotrwałej niepełnosprawności. Udar to nagła utrata funkcji mózgu. Występuje, gdy występuje blokada lub pęknięcie jednego z naczyń krwionośnych prowadzących do mózgu. Ludzie z nieleczonym bezdechem sennym są dwa do czterech razy bardziej narażeni na udar niż Ci, którzy na co dzień stosują aparat na bezdech. Zatem, jeśli uważasz iż jest to również z czym musisz sobie poradzić – warto dowiedzieć się więcej.