Leczenie dzieci metodami naturalnymi

O leczeniu dzieci napisano już chyba wszystko, a sami rodzice doskonale znają zalecenia lekarzy i farmaceutów w zakresie stosowania niektórych preparatów i leków. Dlatego część rodziców sięga po zdecydowanie bezpieczniejsze dla dzieci naturalne metody lecznicze, w których stosuje się jedynie naturalne składniki, zioła i napary.

Przeziębienie leczone herbatkami

Jedną z najczęściej występujących chorób u dzieci są sezonowe przeziębienia. Niektórzy lekarze nawet przy lekkim kaszlu i katarze stosują antybiotyki. Tymczasem przy tak lekkich dolegliwościach warto podawać dziecku do picia herbatę z sokiem z malin lub napar z lipy. Bardzo dobrą metodą na udrożnienie zatkanego nosa jest smarowanie klatki piersiowej maścią kamforową, można również dziecku dać do wąchania watkę nasączoną niewielką ilością olejku kamforowego.

Coraz częściej rodzice wracają do sprawdzonych metod, które były stosowane kilkanaście lat temu. Na cięższe schorzenia dróg oddechowych, którym towarzyszy podwyższona temperatura, wskazane mogą być bańki. Stłuczenia z pewnością będą miały znacznie łagodniejszy przebieg, jeśli miejsce stłuczone będzie okładane liśćmi kapusty lub młodej babki lancetowatej. Warto jednak pamiętać, że sposób leczenia chorób o cięższym przebiegu należy zawsze skonsultować z lekarzem pediatrą.